Z akého materiálu sú vyrobené šperky?

Všetky šperky sú vyrábané zo 14 karátového,18 karátového zlata, striebra. Všetky použité materiály sú platne registrované na puncovom úrade Slovenskej republiky a podliehajú prísnej kontrole zloženia a kvality.

Aké diamanty používame?

Pri osádzaní drahých kameňov používame kvalitné a vyberané diamanty dodávané spoločnosťou INBAR Praha, ktorá obchoduje s diamantmi na svetovej burze. Hlavnou prednosťou týchto drahých kameňov je ich dokonalá presnosť, ktorá je vyžadovaná pri ich osádzaní do šperkov. Používame štandardne kvalitu kamienkov SI1G. Ide teda o veľmi kvalitné diamanty s malými inklúziami pozorovateľnými pri použití 10 násobne zväčšujúcej lupy. Farebnosť nami používaných diamantov je typu – veľmi biela, čo znamená, že diamant je takmer bezfarebný a kvalitatívne sa tak radí medzi najcennejšie.

Môžem svoje staré zlato použiť aj na výrobu šperku?

Samozrejme, nezáleží akú farbu má Vaše zlomkové zlato. Na predajniach ho môžete použiť ako protihodnotu na výrobu vášho nového šperku bez ohľadu na to, z akého materiálu si ich vyberiete. Tu je dôležité, aby malo zlomkové zlato požadovanú rýdzosť a túto otázku vám zodpovedajú na predajných miestach.

 

Dá sa do vybraných šperkov gravírovať?

Áno. Vďaka našim technológiám dokážeme gravírovať do vnútra obrúčok Vaše mená, dátumy, alebo značky. Samozrejmosťou je aj gravírovanie na vrchnú stranu obrúčok, platničiek,   medajlónv  a to rôznymi typmi písma. Odtlačky prstov, logá či vašu obľúbenú fotku sú gravírované s vysokou presnosťou.

Prečo naše sperky?

Šperk-karen úspešne spolupracuje so zlatníctvom ZACHAROVÁ, ktoré je na trhu viac ako 20 rokov.

Máme skúsených zlatníkov, ktorí sa venujú a roky zdokonaľujú v klasickej zlatníckej práci, t.j. (spájkovanie, osádzanie kamienkov, ručné opracovávanie šperkov, leštenie a podobne).
Ruky našich zlatníkov dodávajú šperku umeleckú hodnotu.

Kladieme dôraz na detaily, pretože detaily tvoria celok. Každý kúsok šperku je dokonale opracovaný, kamienky sú osadené kvalitnou ručnou prácou.

Najlepší pomer ceny a kvality. Doprajte si svoj vlastný vyrobený, kvalitný šperk za najlepšiu cenu.