Výroba materiálu

Na výrobu šperkov používame kvalitné a puncovým úradom schválené zliatiny. Najčastejšie sa používa zliatina 14kt zlata (585/000) a na požiadanie 18kt (750/000).

Povrchová úprava

Pri výrobe šperkov používame viacero typov povrchových úprav, ktoré korešpondujú so súčasným dizajnom a moderným štýlom s použitím najnovších nástrojov a špeciálnych metód.

Tradícia verzus nové technológie

V 19. storočí je šperkárstvo v rozkvete, avšak ručnému spracovaniu začína konkurovať mechanizovaná výroba. Strojovo vyrábaná, lisovaná alebo hromadne odlievaná bižutéria tak zatlačuje originálne šperky, najmä kvôli nízkej cene. Umelecká hodnota šperkov sa tak bohužiaľ stráca.

V 20. storočí však zaznamenáme návrat. Rovnako ako v renesancii došlo k návratu k antike, dochádza aj v modernej súčasnosti k renesancii ručnej šperkárskej práce. Inšpiráciou pritom sú aj skvosty starého Ríma.

Originálne šperkárske kúsky založené na tradičných technikách nachádzajú znova svojich priaznivcov, ktorí ich dokážu oceniť. Krása a hodnota šperkov sa opäť prepája s precíznym remeselným umom, ktorý dnes podporujú moderné prístroje a technologické vybavenie. Rovnako ako v minulosti však šperky z rúk majstra svojho odboru nesú jeho osobitý rukopis. Sú opäť skutočnou ozdobou, ktorá zdôrazňuje krásu, eleganciu či štýl, navyše majú nadčasovú hodnotu.